Kişilik Tipinize Göre En İyi Part time İşler

Size En Uygun Part-time İş Nedir?

Kişiliğimiz kimi zaman kariyerimizi parlatan kimi zaman ise zorlayan bir nokta. Hepimizin güçlü ve zayıf yönleri var. Ne konuda zayıf olduğumuzu bilmek iş hayatımızda daha güçlü olabilmek için çok iyi bir fırsat bu yüzden.

Aşağıda inceleyeceğimiz Myers- Briggs kişilik tipleriyle hangi part time mesleğin size daha uygun olduğu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bu iş listeleri bazı mesleklerin belirli bir insanı nasıl çektiğini görmek için eğlenceli bir yol olarak hizmet ederler, kesin bir durum belirtmezler. Gelin hep beraber bir bakalım.

kariyer, özgeçmiş, pariyer, part time, freelance, iş ilanları
Üyelerin yapmak istediği işe göre kendini tanıttığı, klasik CV oluşturmak gibi süreçlerle zaman kaybetmediği, ücret beklentisini de girebildiği şeffaf platform: Pariyer.com

Dışa dönük, gerçekçi, düşünen ve sorgulayan biriyseniz yani iletişimi seven, enerjik ve çoklu görevleri seviyorsanız; part time olarak Avukatlık, Satış Danışmanlığı, Proje Yöneticiliği düşünebilirsiniz.

İçe dönük, gerçekçi, düşünen ve sorgulayan biriyseniz yani tek çalışmayı seven, sorumluluk sahibi ve çalışkansanız; part time olarak Muhasebe, Web Geliştirme Mühendisi, Finans Yöneticisi gibi işleri düşünebilirsiniz.

Dışa dönük, gerçekçi, hassas ve sorgulayan biriyseniz yani insanlara yardımı seviyorsanız; part time işinizi Halkla İlişkiler, Hemşirelik, Sosyal Hizmetler gibi alanlardan seçmelisiniz.

İçe dönük, gerçekçi, hassas ve sorgulayan biriyseniz yani otoriter olmaktan hoşlanmayan insanlara yardım etmeyi seven biriyseniz; part time mesleğiniz Kütüphanecilik, Müşteri Hizmetleri Temsilciği olabilir, bunun yanında Franchise İşletmecisi olabilirsiniz.

Dışa dönük, gerçekçi, düşünen ve algıları açık biriyseniz yani kriz yönetimini, zorlu görevleri seviyorsanız; Bankacı veya Yatırımcı olabileceğiniz gibi Dedektif te olabilirsiniz.

İçe dönük, gerçekçi, düşünen ve algıları açık biriyseniz yani dürüst, aksiyon almayı konuşmaya tercih ediyorsanız; part time Ekonomist, Veri Analisti ya da Acil Servis Teknisyeni olabilirsiniz.

Dışa dönük, gerçekçi, hassas ve algıları açık biriyseniz yani girişken, neşeli, iletişimim iyi diyorsanız; Aktör, İç Mimar, Çocuk Bakıcılığı size uygun part time meslekler olabilir.

İçe dönük, gerçekçi, hassas ve algıları açık biriyseniz yani hassas, empati yeteceği kuvvetli, insanlara yardımı seven biriyseniz; part time olarak Tasarım yapabilir, Masaj Terapisti olabilirsiniz, ya da küçük bir işletme sahibi olmak tam size göre.

Dışa dönük, sezgisel, düşünen ve sorgulayan biriyseniz yani analitik, doğuştan lider, organize birisiyseniz; Yönetici olmanın yanı sıra Yatırımcı, Avukat ya da Pazar Araştırma Analisti de olabilirsiniz.

İçe dönük, sezgisel, düşünen ve sorgulayan biriyseniz yani yaratıcı, mükemmeliyetçi iseniz; part time olarak Kişisel Finans Danışmanlığı yapabilir, Yazılım geliştirebilir, Ekonomist olabilirsiniz.

Dışa dönük, sezgisel, hassas ve sorgulayan biriyseniz yani enerjik, iş birlikçi iseniz; Reklam Yöneticiliği, Halkla İlişkiler Uzmanlığı, Kurumsal Koçluk ve Eğitmenlik tam size göre part time meslekler arasında.

İçe dönük, sezgisel, hassas ve sorgulayan biriyseniz yani yaratıcı, bire bir iletişimde başarılıysanız; Terapist ya da Danışman olabilirsiniz, Organizasyon işleri, Müşteri İlişkileri sizin dikkatinizi çekecek part time meslekler arasındadır.

Dışa dönük, sezgisel, düşünen ve algıları açık biriyseniz yani mücadeleci, yaratıcı, riski seviyorsanız; Girişimci, Pazarlama Direktörü, Reklamcı olabilirsiniz.

İçe dönük, sezgisel, düşünen ve algıları açık biriyseniz yani özgürlüğüne düşkün, yaratıcı, problem çözücü biriyseniz; part time Bilgisayar Programcısı, Finans Analisti, Mimar ya da Ekonomist olabilirsiniz.

Dışa dönük, sezgisel, hassas ve algıları açık biriyseniz yani meraklı, kendine güvenen, iletişimci biriyseniz; Gazetecilik, Danışmanlık, Organizatörlük ya da Reklamcılık tam size göre işler.

İçe dönük, sezgisel, hassas ve algıları açık biriyseniz yani duyarlı, kişisel değerlerini önemseyen, şefkatli biriyseniz; part time olarak Grafik Tasarımcısı, Terapist olabileceğiniz gibi Editör de olabilirsiniz.

Kaynak:

https://www.businessinsider.com/best-jobs-by-personality-2016-11/#-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir