2018’in Trendi: Part-time iş, full time hayat 2

2018 yeni başladı, ama siz henüz yeni part time işinize başlamadıysanız size iyi bir haberimiz var. Part time iş, full time hayat serimizin ikincisi ile karşınızdayız. Part time veya freelance olarak evden yapabileceğiniz o kadar çok iş seçeneği var ki… Birlikte keşfetmeye devam edelim.

İnsan Kaynakları Yönetimi

İş tanımı: Çalışılan pozisyona uygun aday araştırmalarını yapabilmek ve bunları raporlayabilmek insan kaynaklarında en önemli konulardan biridir. Bu alanda dışarıdan bir danışman olarak personel prosedürlerini, görev tanımlarının yürütülmesini sağlayabilirsiniz.

Gereklikler: İyi bir özgeçmişe ve networke ihtiyacınız var. Freelance insan kaynakları yönetimi, tecrübeli yüksek kademeli çalışanlara uygundur.

Yaratıcı Tasarım

İş tanımı: Yaratıcı tasarım, tasarımla alakalı çok geniş bir iş alanını kapsar. Örneğin, PowerPoint’te sunum hazırlamak ya da Adobe Photoshop’ta tasarım yapmak bu alana girebilir. İyi haber ise bu işi her yerden, müşteri ile doğrudan yüz yüze temas etmeden dahi yapabilirsiniz.

Gereklilikler: Tasarım yapmak kolay bir iş değildir. Kullanacağınız programla ilgili her şeyi bilmeli ve ilgili konularda deneyimli olmalısınız.

part time, freelance, iş arayan, iş başvurusu, iş ilanları
Part time ve freelance işler burada!

Satış ve Pazarlama

İş tanımı: Bu konuda yapmanız gereken müşteriniz için kullanılabilir data sağlamaktır. Elde ettiğiniz datalardan yola çıkarak, internet üzerinde ürünleri pazarlayabilmelisiniz. Pazarlama, e-mail marketing’den sosyal medya pazarlamasına kadar herhangi bir mecrada olabilir.

Gereklilikler: İnternet üzerindeki pazarlama araçlarına hakim olmanız ve müşteriye gerekli zamanlarda raporlama yapabilmeniz gerekir.

Yönetim Desteği ve Asistanlığı

İş tanımı: Yönetim desteği ve asistanlığı çok çeşitli iş alanlarında karşımıza çıkar. Farklı sektörel iş alanlarında, sanal asistanlık yapmayı veya bir projeyi yönetmeyi kapsayabilir. İşin doğasına bağlı olarak part time yönetici asistanlığı pozisyonlarının arttığını söylemiş olalım.

Gereklilikler: Yönetim asistanlığı için randevu, toplantı vs. gibi önemli şeylerin bir takvim üzerinde takibini yapabilmeniz gerekir. Daha önceden organizasyon konusunda deneyim edinmiş olmanız şarttır.

3D Modelleme ve CAD

İş tanımı: 3D modelleme ve CAD özellikle tasarım, mimarlık, mühendislik dallarındaki projelerde kullanılır. Bu alanlarda çalışacak freelancerlara talep büyüktür.

Gereklilikler: Yetkinliğinizi gösterecek bir sertifikaya ihtiyacınız olabilir. Freelancer’lar için çoğunlukla sertifika sorulmasada, konunuzda eğitimli ve deneyimli olmanız beklenir.

Oyun Geliştirme

İş tanımı: Oyun geliştirme, uygulama geliştirmeyle benzerlik gösterir. Burada çevrimiçi ya da çevrimdışı oynanacak oyunlar için kod yazmanız gerekir. Hızla büyüyen oyun pazarında kendinize yer edinmek o kadar da zor değil.

Gereklilikler: Oyun konusuyla ilgili bilgi ve yetkinliğe ihtiyacınız vardır. Oyun geliştirici olmadan önce bu konuda deneyime sahip olmanız beklenir.

Çeviri

İş tanımı: Freelance iş alanlarında, çeviri işleri de oldukça talep görmektedir. Bir şeyi bir dilden başka bir dile çevirmeniz gerekir. Hukuki çeviri ve tıbbi çeviri alanları gibi özelleşmiş alanlarda da çalışabilirsiniz. Pariyer’de yer alan onlarca Çeviri ilanına göz attınız mı?

Gereklilikler: Çeşitli dünya dillerinden bazılarına (özellikle Fransızca, Almanca, İngilizce vb.) hakim olmanız beklenir. Çevirinin geleceği çok parlaktır!

Web Araştırması

İş tanımı: Web araştırması veya internet araştırması freelancerlar için kolay bir iştir. Burada size form doldurma, anket yapma vb. gibi farklı türde görevler verilecektir. Temel araştırma çalışmalarına benzer.

Gereklilikler: İnternette ve çeşitli web sitelerinde sörf yapmakla ilgili bilgiye sahip olmanız gerekir. Dahası, uzun saatler boyunca internette vakit geçirmeye istekli olmalısınız.

Transkripsiyon

İş tanımı: Transkripsiyon işleri hakkında bir şeyler duymuş olabilirsiniz. Transkripsiyon işleri, genel, hukuki ve tıbbi olmak üzere çeşitli konularda olabilir. Tıbbi transkripsiyon işleri, freelancer’lar arasında en popüler olanıdır.

Gereklilikler: Dinlemek ve çeviri yapmak için yüksek dinleme becerisine ve bunun yanı sıra yazma becerisine de sahip olmanız gerekir.

Müşteri Hizmetleri

İş tanımı: Freelancerlar veya part time çalışmak isteyenler için müşteri hizmetleri işleri oldukça popülerdir. Müşteriye hizmeti ya da ürünü tanıtmak, bilgilendirmek, teknik destek vermek gibi farklı türde müşteri hizmetleri mevcuttur.

Gereklilikler: Hizmet verdiğiniz alanla ilgili bilgi sahibi olmanız ve mükemmel bir iletişim becerisine sahip olmanız gerekir.

Dilerseniz https://blog.pariyer.com/2017/12/31/2018in-trendi-part-time-is-full-time-hayat/ adresinden önceki yazımıza ulaşabilirsiniz. Size part time veya freelance olarak yapabileceğiniz işleri anlatmaya devam edeceğiz. Siz de bizi okumaya ve bize yorum bırakmaya devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir