Part-time Deyince Akla Gelen Platform: Pariyer.com

Pariyer: Part time Kariyer

Bu hafta Pariyer Blog’ta sizlere Pariyer’den bahsetmek istedik. Türkiye’deki yüksek işsizlik oranları, işverenlerin  freelance, proje bazlı ve part time personel ihtiyaçları Pariyer.com fikrinin ortaya çıkmasına sebep oldu. Pariyer.com nasıl çalışıyor dersiniz? İşte Pariyer’le ilgili merak edilen her şey… Gelin hep beraber bakalım.

Pariyer dönemsel, freelance veya part time iş arayan kişilerle işverenleri buluşturan online bir hizmet pazaryeridir. Hem çalışanın, hem işverenin kendi ilanını açabildiği, çalışanların CV doldurmasına gerek kalmadan direkt iş verenlerle buluşabildiği ilk ve tek platformdur. Pariyer, başta kadınlar olmak üzere, öğrenciler, engelli bireyler ve emeklilere iş fırsatları sunuyor.

Pariyer.com ’daki ilanlar tasarımcıdan satış elemanına, yazılımcıdan, tercümana, garsondan, yönetim kurulu asistanına kadar birçok ihtiyaca uygun saatlik, haftalık, aylık dönemsel çalışmak isteyen herkese hitap ediyor.

part time, günlük iş
Günlük, saatlik, haftalık, aylık dönemsel işler burada!

Part time İş Bulmak Kolaylaştı

Pariyer.com, iş arayan ve işveren arasında bir köprü kuruyor. Bunu nasıl mı yapıyor? Sisteme mail, google veya facebook ile giriş yapılabiliyor. Çalışan adayı için süreç şu şekilde işliyor; aday sisteme giriş yaptığında kendine uygun iş ilanlarını bulup, işverenlerle direk iletişime geçebiliyor. Ayrıca işverenlerin kendisine ulaşabilmesini sağlamak için kendi ilanını da oluşturabiliyor. Firmalarsa freelance, sezonluk ya da part time personel ihtiyaçları için ilan açabiliyor. Yetenekli adaylarla iletişime geçerek hızlı ve kolay bir şekilde çalışan bulabiliyor.

Özgeçmiş ve Önyazı Derdine Son

Pariyer’in en önemli özelliklerinden biri; işveren ve iş arayan için şeffaf bir platform olması. Platformun en beğenilen kısımlarından bir diğeri de, saatlerce uzayan özgeçmiş ve ilana özel önyazı özelliği yerine adayların açık bir şekilde oluşturdukları bireysel ilanları. Başvurular direk işverene iletilebiliyor. Bu şekilde insan kaynaklarının masasının üstünde yüzlerce CV’nin arasında CV’niz kaybolmuyor. İş arayışında alışkın olduğumuz bekleme süreci Pariyer’de tarih oluyor. Aranan kriterlere daha uygun adaylar işverenlerle buluşturuluyor. En doğru iş ile en doğru aday kısa bir zaman içinde bir araya getiriliyor.

Şeffaf Olarak Belirtilen Ücret Beklentisi

Hem çalışan adayları hem de işverenleri memnun eden diğer bir nokta da, şeffaf olarak belirtilebilen ücret konusu. Bu şekilde karşılıklı beklentiler hızlı ve kolay bir şekilde öğrenilebiliyor ve süreç daha güvenilir bir şekilde ilerliyor. Başka alternatif iş ilanları da hızla değerlendiriliyor.

9 Ayda 1105 Aday İş Buldu

Pariyer’de ilan sayısı 5.7 bini geçti ve bu sayı gitgide artıyor. 9 ay gibi kısa bir süre içerisinde 2.2 binden fazla firmanın ilan verdiği Pariyer.com, aralarında Koçfinans, Cookshop, Sheraton Grand Ataşehir, TÜRES (Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği), English Home gibi büyük firma ve derneklerin de yer aldığı büyüyen bir platform konumunda. Pariyer.com, kısa bir süre içerisinde 1100’den fazla adayın iş bulmasına yardımcı oldu. Gün geçtikçe bu sayı artıyor. Pariyer.com’un amacı part time iş arayan adayları iş sahibi yapmak ve proje bazlı, freelance ya da part time çalışan bulamayan büyük şirketlere, sektörel firmalara ve esnafa yardımcı olabilmek.

İşverenler İçin En Çok İlan Hizmet, Turizm, Perakende Sektöründe Yer Alıyor

Platformda en çok yer alan part time iş ilanları, yeme-içme, hizmet, eğitim ve perakende sektörü üzerine.  “Garson, servis elemanı, stand hostesi, şoförlük, satış danışmanı, çağrı merkezi temsilcisi olurum” diyen herkes kolaylıkla iş bulabiliyor.

Son olarak Pariyer.com ’un iş arayan adaylara birkaç önerisi var:

  • İlan açarken ve işverenlerle iletişime geçerken mutlaka detaylı bilgi vermeleri.
  • Mümkünse iş tecrübelerini yazmaları.
  • Öğrencilerse bunu mutlaka belirtmeleri.
  • Çalışabilecekleri dönem ve saatleri iletmeleri.
  • İlanlarını açtıktan sonra mutlaka mevcut iş ilanlarına göz atmaları.

Pariyer.com, sizin için çalışmaya devam ediyor. Siz de part time güncel ilanları görebilmek için siteyi düzenli olarak ziyaret ederek daha çok iş ve çalışanla buluşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir