Part-Time Denince Akla Gelen İş: Garsonluk

İşletmelerin Gülen Yüzü Garsonlar

Pariyer.com’da ve birçok kariyer platformunda son zamanlarda en çok talep gören iş ilanlarından birinin garsonluk olduğu belirlendi. Türkiye’de özellikle üniversitede okuyan gençler, part time çalışmak istediğinde garsonluk akla gelen ilk seçenektir. Özellikle yaz tatillerini değerlendirmek ve kendi harçlığını kazanmak isteyen öğrenciler, yarı zamanlı ya da tam zamanlı garsonluk yaparak hem insan ilişkilerinde deneyim kazanmakta hem de maddi kazanç sağlamaktadır.

Yiyecek içecek sektöründe müşteriyle işletme arasındaki köprüyü oluşturan garsonluk, sabır ve güleryüz gerektiren bir meslektir.

garson, servis elemanı, part time
Güncel part time garson ilanları Pariyer.com’da

Yolu Garsonluktan Geçenler …

Günümüzde garsonluk mesleğinin giderek daha fazla değer kazandığı ve ileriki yıllarda birçok meslek için zemin sağlayıp tecrübe kazandırdığı durumlar çokça karşımıza çıkıyor.

Öyle ki birçok ünlü isim bile zamanında yemek sektörüne el atmış, kimi garsonluk yapmış kimi restoran mutfaklarında çalışmıştır. Bunlardan bazıları Madonna, Brad Pitt ve Megan Fox. Hatta dünyaca ünlü aktör Bruce Willis’in bile onu ilk keşfeden yapımcıyla barmenlik ve garsonluk yaptığı restoranda tanıştığı bilinmektedir.

Turizm ve Garsonluk

Ülkemizde turizm sektöründe de birçok genç insan garsonluk alanında istihdam edilmektedir.

Yaz döneminde Ege ve Akdeniz kıyılarındaki otel ve tatil köyleri hem çalışıp hem okuyan gençlere iş olanakları sunmaktadır. Sezonluk çalışan gençler hem tecrübe kazanıp hem de kış dönemi için maddi kazanç elde etmektedir.

Pariyer.com’ da Garsonluk

Pariyer.com’da da garsonluk en çok aranan ve başvurulan ilanlardandır.

Özellikle yaz aylarında bu ilanlarda ciddi bir artış görülmektedir.

Pariyer.com olarak bizim amacımız en doğru kişiye en uygun işi sunabilmektir.

Pariyer’de bulacağınız saatlik, günlük ya da part time garsonluk işleriyle hem bu alanda kariyer yapabilir hem de ileriki hedefleriniz için zemin hazırlayabilirsiniz.

Birkaç seçenek; Bu alanda kendini geliştirmek isteyen adaylar Pariyer.com’daki yüzlerce garson iş ilanını inceleyebilir. Aşağıda bunlardan birkaçını sizlerle paylaşmak istedik:

  1. İstanbul Avrupa Yakası’nda Cook Shop, restoran hostesi ve part time garson arıyor. Profesyonelliğini ve kalitesini kanıtlayan, yeme içme sektöründe markalaşan Cook Shop’ ta çalışmak ister misiniz ? Evetse, sizi şöyle alalım.
  2. İstanbul Karaköy’de Pim Kitchen & Patisserie tecrübeli garsonlar arıyor. İstanbul’un yeni eğlence ve yaşam merkezi Karaköy’de çalışmak ister miydiniz? O halde bu fırsata bir göz atın.
  3. İzmir’de Özdere Hava Komutanlığı’nda istihdam edilmek üzere birden fazla sayıda tecrübeli ve tecrübesiz garson aranıyor. Detaylar için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir