Yurt Dışındaki İş İmkanlarına Nasıl Ulaşırız?

Malum yurt dışında çalışmak özellikle de son zamanlarda çok fazla tercih edilen bir durum. Birçoğumuz farklı bir ülkede çalışmak istiyor fakat aramaya nereden başlayacağını bilmiyor olabilir. Bir önceki yazımızda part time çalışabileceğiniz mega şehirleri ve burada yapabileceğiniz işlerden bahsetmiştik. Henüz okumadıysanız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise yurt dışında ya da içinde, çok daha fazla bölgedeki iş imkanlarına ulaşmanıza yardımcı olacak platformlardan bahsedeceğiz. Bunun için en çok tercih edilen ve birçok şehirde kolaylıkla iş bulmanızı sağlayacak internet sitelerini araştırdık.

Dünya genelinde iş ilanlarına ulaşmak için en çok kullanılan internet siteleri arasında yer alan indeed, her kıtadan birçok iş imkanını görüntüleyebileceğiniz bir platform. Türkçe dil seçeneği de mevcut.

Dünya genelinde birçok ilana ulaşmanızı sağlayacak yurt dışındaki iş imkanlarını bulabileceğiniz bir diğer güzel platform.

Yine en çok kullanılan uluslararası kariyer platformlarından.

Kullanımı son derece rahat ve basit olan Monster birçok ülkede geçerli ilanlarıyla çokça tercih edilen bir platform.

Tek tıkla binlerce ilana ulaşabildiğiniz, tüm ülkeler için kullanabileceğiniz bir web sitesi.

Yine İngilizceniz yeterliyse birçok ülkeden çokça ilana ulaşabileceğiniz bir platform.

  • gumtree.com

İngiltere’deki birçok iş ilanına ulaşmanızı sağlayacak bir web sitesi.

Orta Doğu ülkelerinin çoğundaki iş ilanlarına ulaşmanızı sağlayacak bir platform.

Daha çok orta doğu ülkelerindeki ilanlara ulaşmanızı sağlayan web sitesinde sadece iş imkanları değil eğitim ile ilgilide çeşitli fırsatlar da bulabilirsiniz.

Özellikle Singapur’daki iş ilanlarına ulaşmanızı sağlayan bir platform.

Freeboh gibi Fastjobs’da Singapur ve Malezya’daki iş ilanlarına ulaşabileceğiniz güncel bir platform.

Türkiye’deki binlerce part time ve günlük işe ulaşmanızı sağlayan, aynı zamanda kendi iş talebinizi oluşturmanıza da izin veren, kullanıcı dostu bir girişim.

Japonya’daki çoğu şehirde bulunan iş imkanlarına ulaşabileceğiniz bir web sitesi.

Özellikle Avrupa ülkelerinde yer alan iş ilanlarının çoğuna ulaşabileceğiniz bir platform.

Ağırlıklı olarak İngiltere’deki ilanlara ulaşabileceğiniz, kendi özgeçmiş bilgilerinizi girip size uygun ilanlar olduğunda mail yoluyla bildirim alabileceğiniz güncel bir platform.

Gitmek istediğiniz şehri seçtiniz ve yapmak istediğiniz işi buldunuz, hem şehir hem de işverenleriniz hakkında yeterli bilgiyi de edindi iseniz artık bavulunuzu hazırlamaya başlayabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir