Ek İş Olarak Yapabileceğiniz 5 Meslek

Malum artık günümüz ekonomisinin Türkiye şartlarında tek maaşla geçinmek pek mümkün değil. Bu sebeple özellikle son zamanlarda çok fazla kişi ek iş arayışında. Biz de sizler için kolaylıkla iş imkanı bulabileceğiniz ve ek olarak yapıp para kazanabileceğiniz 5 meslek seçtik. Gelin birlikte inceleyelim. 

Garson

Garsonluk her zaman ek olarak yapabileceğiniz ve çok fazla yerde iş imkanı bulabileceğiniz bir meslek. Eğer ek iş olarak garson, komi, servis elemanı gibi bir meslekte çalışmak isterseniz size önerimiz fuar ve organizasyonlarda çalışmanız. Çünkü bu gibi işler genellikle günlük olurlar ve ödemenizi almak için bir ay beklemeniz gerekmez. Zira hafta içi çalışıyorsanız bu gibi etkinlikler hafta sonu ek iş imkanı sağlaması açısından da güzel bir opsiyondur. Peki güncel garson ilanlarına nasıl ulaşacağım derseniz, buradan sitemizdeki ekstra garsonluk işlerini görüntüleyebilirsiniz. 

Anketör

Biraz daha genç ve öğrenci kesim tarafından tercih edilen anketörlük de ek olarak yapabileceğiniz işler arasındadır. Eğer öğrenciyseniz boş günlerinizi bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Hem anketörler genellikle sahada çalıştıkları için diğer ek iş olanaklarına göre kısmen daha fazla ücret alırlar. Ayrıca sadece günlük olarak değil, saatlik olarak da anketörlük yapabilirsiniz. Böylece gününüzün geri kalanı da size kalmış olur. Özellikle şu sıralar seçim dönemi yaklaşmaktayken bir çok firma anketör arayışında, o yüzden elinizi çabuk tutup bir an önce başvurunuzu yapın. Nereden derseniz, işte buradan

Gizli Müşteri

Mağazada ürün deneyip, restoranlarda kahvenizi içerek ek gelir kazanabileceğinizi söylesek herhalde inanmazsınız, ama gizli müşteri olmak tam da bu. Aslında yapacağınız şey çok basit, dışarı çıktığınızda müşteri olarak ne yapıyorsanız aynılarını yapmak. Sadece biraz daha soru soran ve hatta biraz da sinir bozucu müşterilerden olmanız istenebilir. Bu gibi ilanlara birçok yerde rastlayabilirsiniz. Ek iş olarak yapmak için son derece uygun fırsatlardır.

Fikir Danışmanı

İsmi tam olarak açıklayıcı olmasa da bunu beyin fırtınası yapacağınız toplantılarda bulunmak olarak açıklayabiliriz. Şöyle düşünün bir firma müşterilerinin gözünde artı ve eksilerini görmek istiyor ya da yeni bir ürün piyasaya sürecek ve bunun hakkında gerçek kişilerden fikirler almak istiyor. Böyle durumlarda hedef kitlesini oluşturan bir grup kişi ile toplantılar düzenleniyor ve sizden bu toplantılarda fikir beyan etmeniz, gerekirse ürün veya hizmeti eleştirmeniz isteniyor. Buyurun size harika bir ek iş imkanı. Bu işlerin ödemeleri bazen indirim kuponu ya da hediye çekleri ile de olabiliyor. En güzel tarafları ise ek iş olarak yapabileceğiniz bu işe sadece bir saatinizi ayırmanız yetiyor. Daha detaylı incelemek isterseniz bu iş imkanlarımızdan birinin linkine buradan ulaşabilirsiniz. 

Evcil Hayvan Bakımı

Ponçik dostlarımızla ilgilenirken bir yandan da para kazanabileceğiniz bir ek iş sanırım diğer meslekler arasında en keyiflisi. Siz de bir hayvan severseniz ve onlarla geçirdiğiniz zamandan keyif alıyorsanız bu tür işler tam da size göre. Bulunduğunuz bölgede köpek gezdirebilir, evcil hayvan besleyen kişilere yardımcı olabilirsiniz. “İyi ama bu işi yaptığımı nasıl duyuracağım” diye düşünüyorsanız, pariyer.com‘a üye olarak kendi iş talebinizi oluşturup, verdiğiniz hizmeti binlerce kişiye ulaştırabilirsiniz. 

1 Yorum

  1. Ek işe ihtiyacim var lütfen yardimci olur musunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir