Ek İşler Yaparak Haftada 500₺ Kazanın

Haftalık 500₺ ek gelir kazanmak kulağa oldukça güzel geliyor değil mi? Günde birkaç saatinizi ayırarak, sizinde haftalık 500₺ kazanmanız mümkün. Tam zamanlı çalışıyorsanız ya da eğitim hayatı devam eden bir öğrenciyseniz, yapabileceğiniz çeşitli ek işler yaparak haftalık gelir elde edebilirsiniz.

İşte haftalık kazanç sağlayabilmek için yapabileceğiniz bazı ek işler!

Bebek Bakıcılığı – Oyun Ablası/Abisi

Eğer çocuklarla aranız iyiyse, onlarla vakit geçirmeyi, yardımcı olmayı seviyorsanız ek iş olarak oyun ablası/abisi olabilirsiniz. Aslında bebek bakıcılığı biraz daha tecrübe gerektiren bir iş, yani tam zamanlı çalışan ama daha önce çocuk büyütmüş bir bireyseniz, bebek bakıcılığı sizin için daha uygun olacaktır. Ama eğer öğrenciyseniz ve bakım gibi hizmetlerden ziyade çocuklarla oynayarak, bir yandan onlara ödevlerinde yardım ederek oyun ablası/abisi olarak çalışmak sizin için daha keyifli olabilir.

Hayvan Bakıcılığı

Artık insanların çoğu günün büyük bir bölümünü işte, yolda ve evinin dışında geçiriyor. Hal böyle olunca da evdeki dostlarımızın yardıma ve ilgiye daha çok ihtiyacı oluyor. Böyle durumlarda çalışan kişilere köpeklerini yürüyüşe çıkartarak, bakım ve kontrol zamanlarında veterinere götürmek gibi hizmetler sağlayarak, evcil hayvan bakımını sizde ek iş haline getirebilirsiniz.

Metin Yazarlığı

Yazım dilinize, araştırmaya olan ilginize ve kaleminize güveniyorsanız, siz de metin yazarlığı yapmayı deneyerek bunu bir ek iş haline getirebilirsiniz. Günümüzde artık pazarlama ve reklam çok daha fazla ön planda. Özellikle de sosyal medya ve dijital mecralarda sürekli olarak güncel içeriklere ihtiyaç var. Bu sebeple metin yazarlığı, içerik üreticiliği gibi alanlar sizlere kendinizi geliştirdiğiniz zaman çok güzel kazanç sağlayacak ek iş imkanlarıdır.

Özel Ders

Uzmanı olduğunuz ya da özel ders verebilecek tecrübe ve bilgiye sahip olduğunuz her konuyu, kendiniz için kazanç sağlayabileceğiniz bir ek işe dönüştürmeniz mümkün. Bunu birebir yüz yüze özel ders vererek yapabileceğiniz gibi, youtube gibi platformlara video dersler yükleyerek de yapabilirsiniz.

Anketör

Belki de en çok tercih edilen ek işler anket yapmak ve anketör olarak çalışmaktır. Günde sadece bir kaç saatinizi ayırıp, sahada ya da internet üzerinden anketler yapıp, bunu kazanca dönüştürebilirsiniz. Bu bütün gününüzü alan bir iş olmayacağı için sizi çok fazla yormayacaktır. Bu sebeple ek iş olarak yapabileceğiniz ve haftada 500₺ kazanmanızı sağlayabilecek işler arasındadır.

Burada saydığımız işlerin dışında yapabileceğiniz bir sürü ek iş imkanı var. Kendinize şu ana kadar yaptığınız tüm yatırımı, eğitiminizi varsa iş tecrübelerinizi ya da hobinizi bir şekilde ek işe çevirmek ve bundan kazanç sağlamak, biraz uğraşla hiçte zor değil. Hatta hemen şimdi pariyer.com‘da iş talebi oluşturarak siz de yapabileceğiniz işleri ve verebileceğiniz hizmetleri yazarak ek gelir kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir