AVM ‘lerde Çalışabileceğiniz İş İmkanları

Özellikle öğrenciler veya kariyerini satış alanında yapmak isteyen kişiler için AVM ‘lerde çalışmak popüler bir seçenektir. Part time ve dönemsel iş ilanlarının en çok yayınlandığı perakende sektörü, AVM ‘lerde kendine yer bulan en önemli sektördür. Bu sebeple buralarda çalışabileceğiniz iş imkanları bulmak, mağaza ve dükkanların çok olmasından dolayı daha kolaydır.

Ayrıca AVM ‘ler neredeyse her şehirde bulunması açısından da, iş bulmak konusunda size avantaj sağlar.

Bildiğiniz gibi özellikle yılın belirli dönemlerinde AVM ‘ler çok kalabalık olur. Yılbaşı, indirim günleri, sevgililer günü gibi zamanlarda, mağaza ve dükkanlar, yoğunluğu karşılayabilmek adına part time ve dönemsel ek personel çalıştırma ihtiyacı duyarlar. Bu gibi zamanlarda part time çalışarak kendinize ek kazanç sağlayabilirsiniz.

Sadece bu yoğun dönemlerde de değil, AVM ‘ler genel olarak dolu alanlar oldukları için burada bulunan birçok firma part time personel çalıştırır. Peki buralarda çalışabileceğiniz iş imkanları nelerdir, kısaca bunlardan bahsedelim.

Satış Danışmanı

AVM ‘lerde en çok yer alan iş pozisyonu satış danışmanıdır. Bu alanda çalışmaktan hoşlanıyorsanız kendi ilgi alanınıza göre bir mağaza bulup, burada satış danışmanı olarak part time çalışmaya başlayabilirsiniz. İlgi alanınız moda ve tekstil ise buna yönelik hazır giyim mağazalarında, ya da kitap ve oyunlarla ilgileniyorsanız bunların satışının olduğu mağazalarda çalışabilirsiniz.

Garson

AVM ‘lerin yemek bölümlerinde herkese hitap edebilmesi için farklı mutfaklar ve farklı lezzetlerin yer aldığı restoranlar bulunur. Burada dilerseniz fast food zincirlerinde ya da bistro ve restoranlarda garson olarak çalışabilirsiniz.

Bilet Görevlisi

Sinemalar, oyun alanları ve bunlar gibi bölümlerde, film izleyebilmeniz yada oyun alanlarını kullanabilmeniz için bilet almanız ve bununla giriş yapmanız gerekir. Bunun için ise bu bölgelerde giriş biletlerini kesen ve kontrolünü sağlayan bilet görevlileri çalışır. Sizde biraz daha satış odaklı olmayan bir iş yapmak isterseniz bu kısımlarda part time çalışabilirsiniz.

Danışma

AVM ‘ler genellikle içinde çok fazla mağaza ve bölümü barındıran, büyük ve karmaşık alanlar oldukları için, kişileri yönlendirecek ve sorulara cevap verebilecek danışma bölümleri vardır. Eğer çok aktif bir işte çalışmak istemiyorsanız danışma bölümü sizin için daha uygun olacaktır.

Çalışmak istediğiniz part time işe karar verdikten sonra pariyer.com‘da ilanlara bakmayı ve kendi iş talebinizi oluşturmayı unutmayın!

1 Yorum

  1. 13yıl magazada çalıştım avmlerde satış danışmanı olarak çalışmak isterim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir