Günlük İş İlanları Nelerdir, Günlük İş Nedir?

Genellikle part time çalışmak gibi algılanan günlük iş ilanları kavramı aslında bundan çok daha farklıdır. Part time çalışmada, çalışma saatiniz haftalık olarak belirlidir ve bu saati aşamazsınız. Fakat günlük iş imkanlarında sadece tek bir gün çalışabileceğiniz gibi, isterseniz haftanın her günü çalışıp, toplamda sadece bir hafta çalışacağınız bir işte olabilir. Yani günlük işlerde bağlayıcılık daha azdır ve çok daha serbesttirler.

Peki günlük iş olarak yapabileceğiniz meslekler nelerdir?

Anketör

En çok karşınıza çıkan iş ilanlarından biri anketörlük. Genellikle öğrenciler tarafından çok daha fazla tercih ediliyor. Bunun sebebi ise anketörler saatlik çalıştığı için öğrencilerin ders programlarına göre kendilerini ayarlamalarının daha kolay olması denebilir. Özellikle de seçim döneminin yaklaştığı şu aylarda anketör ilanları çok daha fazla artmış durumda.

Animatör

Günlük iş olarak yapabileceğiniz keyifli işlerden biri de animatörlük. Nerelerde görev alabileceğinize gelecek olursak, doğum günleri, festivaller gibi alanlarda palyaço olabilir. Market, butik gibi mağaza açılışlarında maskot olarak çalışabilirsiniz.

Fuar – Organizasyon Görevlisi

Düzenlenen fuarlarda, etkinik ve organizasyonlarda yer almak çoğu genç tarafından tercih edilen bir iş. Bu tür yerlerde çalışan olarak yer almanın güzel yanı ise içinde bulunduğunuz fuar alanına ya da etkinliğe katılmış oluyorsunuz. Bir diğer avantajı da, bu gibi etkinliklerde kendinize iyi bir network edinebilme şansınızın çok yüksek olması.

Cast Ajans İşleri

Eğer oyuncu, manken, figüran olmak istiyorsanız ya da bu işleri yapmak size keyifli geliyorsa tercih edebileceğiniz bir diğer iş alanı da cast ajanslarıdır. Burada dikkat etmeniz gereken iyi bir ajansla çalışmak.

Rehberlik

Eğer yaşadığınız bölge ile ilgili bilgilerinize güveniyorsanız, buraya gelen kişilere rehberlik yapabilir. Bulunduğunuz bölgeyi gezdirebilirsiniz. Günlük iş olarak yapabileceğiniz bu hizmeti, özellikle turistik yerlerde yaşıyorsanız çok daha kolay verebilirsiniz.

Temizlik

Temizlik yaygın olarak bilinen hatta bu sebeple halk arasında gündelikçi olarak da geçen bir günlük iştir. Genellikle gençlere kıyasla biraz daha orta yaş grubundaki kişiler tarafından tercih edilir. Ama bunun da kendine göre çeşitleri vardır. Dilerseniz günlük ev temizliğine gidebilir, ya da ofis ve iş yerlerini tercih edebilirsiniz. Hatta kendi içinizde oluşturduğunuz, günlük çalışacak ufak bir ekiple inşaat sonrası temizlik gibi biraz daha ağır konularda da işler yapabilirsiniz.

Nedimelik

Özellikle son dönemde artan ve meslek halini alan bir kavram nedimelik. Günlük iş olarak yapılabilmesi bakımından da birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Tam olarak nedir bu derseniz; kına ve düğün organizasyonlarında geline yardımcı olan, gelen konuklar için ufak gösteri ve eğlenceler düzenleyen kızlara nedimeler deniliyor. Eğer gündüzleri müsait değilseniz ve akşam çalışmak sizin için daha uygunsa, sizde bu iş imkanını değerlendirebilirsiniz.

Günlük iş imkanları tabi ki sadece bunlarla sınırlı değil, ister rehberlik gibi kendi imkanlarınızla işler yapabilir. Ya da ilanları yayınlayan firmalar aracılığıyla sizde günlük çalışmaya başlayabilir ve kendinize ek gelir kazanabilirsiniz.

Pariyer.com Türkiye iş kurumu 4904 sayılı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.

En güncel günlük iş ilanları içinse sizi www.pariyer.com‘a alalım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir