Hafta Sonu İçin Ek İş İmkanları

Hafta sonları fazladan çalışmak ister misin? Hafta sonu ek iş aramak için birçok neden var. En yaygın olanı ise çoğu insanın sahip olduğu ek gelir ihtiyacı. Bu yüzden sizler için hafta sonu çalışabileceğiniz ek iş imkanlarından bazılarını sıraladık.

1. Şoförlük

Uber veya Scotty gibi bir servis için sürücü olmak, part time yada sadece hafta sonları gibi istediği zaman çalışmasını sağlar. Hafta sonları, potansiyel müşterilerin restoranlar, barlar, tiyatrolar ve alışveriş merkezleri gibi eğlence ve alışveriş merkezlerine gitmek istedikleri bir zamandır. Bu sayede sürücü olarak hafta sonları, hafta içine nazaran daha çok kazanç sağlarsınız.

2. Perakende Satış Danışmanı

Pek çok bölgedeki mağazalar, personeli daha yoğun bir şekilde tahsis ettikleri hafta sonu, en yüksek alışveriş hacmine sahiptir. Perakende satış görevlileri (ve mal stoklayan ve organize eden diğer personeller), güçlü müşteri hizmetleri becerisine ve işlemlerin doğru bir şekilde işlenmesi için detaylara dikkat etmeye ihtiyaç duyarlar. Perakende pozisyonları, personelin uzun saatler boyunca ayakta durmasını gerektirir. Bu yüzden genellikle genç kişiler tarafından tercih edilen işlerdir.

3. Düğün Fotoğrafçısı / Kameraman

Düğünler çoğunlukla hafta sonları yapılmaktadır, bu nedenle bu ek iş fotoğrafçılık ve videografi meraklıları için mükemmel olabilir. Hafta boyunca potansiyel müşterilerle buluşmanız gerekebilir, ancak işlerin çoğu – portföy örnekleriyle bir web sitesi oluşturmak ve fotoğrafları ve videoları düzenlemek dahil – hafta sonları yapılabilir.

4. Tamirci

Çalışan ailelerin çoğu tamir vb işlerin hatfa içi değil hafta sonu yapılmasını tercih eder. Potansiyel müşteriler çoğu zaman küçük marangozluk, aydınlatma armatürleri takma, boyama, alçıpan onarımı veya hafif sıhhi tesisat işleri gibi işleri tamamlama becerisine veya zamanına sahip değildir. Bu yüzden eğer bu konularda becerileriniz varsa ek iş olarak tercih edebileceğiniz bir alandır.

5. Düğün Müzisyeni veya DJ

Düğün fotoğrafçılığı gibi ek iş olarak hafta sonları yapabilirsiniz. Bunun dışında özel partilerde veya organizasyonlarda DJ olarak çalışarak da hafta sonları iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Saydığımız işlerin dışında, kendi yetenek ve ilgi alanlarınıza göre ek işleri bulabilir ve bunlarla ilgili hizmet vererek hafta sonları kendinize kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. Nereden başlayacağınız bilmiyorsanız buradan pariyer.com‘da ki ek iş ilanlarına göz atabilir veya kendi iş talebinizi oluşturarak verdiğiniz hizmeti insanlara duyurabilirsiniz. Şimdiden bol kazançlar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir