Evde Yapılacak İşler

Çalışma hayatının stresli ve yorucu temposu, büyük şehirde yaşanan trafik sorunu, sevdikleri ile daha fazla zaman geçirme arzusu ve kendine daha fazla zaman ayırabilme isteği gibi sebeplerden ötürü artık pek çok insan evden çalışmayı tercih ediyor. Bunun için de evde yapılacak işler artık çoğu insanın daha fazla dikkatini çekiyor. Kimilerinin mesleği onlara evde iş imkanı sunarken; kimileri ise henüz bir ofise bağlı kalmadan çalışmanın çözümünü bulabilmiş değil. Hatta sırf bu yüzden çalışma hayatında belli bir deneyime ulaştıktan sonra meslek değiştirenler bile olabiliyor. Eğer siz de “home office” olarak da adlandırılan evden çalışma iş modeline ilgi duyuyorsanız, “Evde yapılacak iş arıyorum.” diyorsanız sizler için hazırladığımız evde yapılacak işler listesini hemen incelemeye başlayabilirsiniz.

Meslek Erbaplarına Freelance İşler

Evden yapılabilecek işler aslında aynı zamanda freelance işlerdir. Freelance çalışmak; herhangi bir kuruma ya da kişiye bağlı olmadan bağımsız bir şekilde çalışabilmek anlamına gelir. Freelance çalışan bir kişi; günlük çalışma saatini, zaman aralığını, işinin değerini ve maliyetini kendi belirler. Freelance çalışmanın tam zamanlı çalışmaya kıyasla pek çok avantajı bulunmaktadır. Özellikle iş hayatında belli bir dönem deneyim edinen kişiler bir süre sonra freelance çalışmayı tercih ediyorlar. Bu yüzden iş hayatı süresince network kurmanız, freelance iş arayışınızda size yardımcı olabilir. Freelance iş modeline uygun meslekler arasında web tasarımı, grafikerlik, web editörlüğü ve metin yazarlığı gibi meslekler yer almaktadır. Eğer bu ve bunlar gibi mesleklerden birine sahipseniz evden çalışmak sizin için oldukça kolay. Evden yapabileceğiniz işleri bulmak için siz de hemen freelance çalışan arayan ilanlarımıza göz atabilirsiniz.

Evcil Hayvan Bakıcılığı

Hem para kazanmak hem de evde yapılabilecek eğlenceli şeylerle uğraşmak istiyorsanız evcil hayvan bakıcılığı tam size göre bir iş! Bunun için elbette hayvanları seviyor ve onlarla vakit geçirmekten keyif alıyor olmanız gerekiyor. Evcil hayvan bakıcılığı yaparken genellikle kediler ve köpeklerle ilgilenmeniz gerekir. Özellikle köpek sahibi pek çok kişi yoğun hayat temposundan dolayı köpeklerini düzenli olarak dışarı çıkarmaya vakit bulamıyor. Bu yüzden de bir evcil hayvan bakıcısına gereksinim duyuyor. Eğer tüm gününüzü iş yerinde masa başında geçirmek istemiyor ve vaktinizin büyük bölümünde evde bulunmak istiyorsanız evcil hayvan bakıcılığı ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

Paketleme

Evde yapılabilecek ek işler arasında yer alan paketleme, son zamanlarda oldukça popüler. Bunun nedeni özellikle imalat sektöründeki firmaların evden çalışan paketlemecilere gereksinim duyması. Genellikle büyük şehirlerde evlere paketleme işi veren pek çok firma bulunuyor. Bunun yanı sıra; organizasyon firmaları ve butik işletmeler de paketleme elemanları ile birlikte çalışıyorlar. Örneğin; nikah şekeri paketleme, kına paketleme, boncuk paketleme bu firmaların talep oluşturduğu paketleme işlerinden bazıları. Evde yapılabilecek işler konusunda bir arayıştaysanız paketleme iş ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

Özel Ders Öğretmenliği

Özel ders öğretmenliği de evde iş ilanları arayanlar için bir seçenek. Özel dersin verileceği konum genelde öğretmenin ya da öğrencinin evi veya da ortak belirlenen bir konum olabiliyor. Yetenekli olduğunuz ya da eğitimini aldığınız bir alanda siz de özel ders verebilirsiniz. Matematik özel dersi, İngilizce özel dersi, Türk Dili özel dersi, Fizik özel dersi, Almanca özel dersinin yanı sıra; pilates dersi, teniz dersi ve piyano dersi en çok ilginin olduğu özel ders branşlarından bazıları.

SEO Danışmalığı

SEO (Search Engine Optimization) olarak bilinen Arama Motoru Optimizasyonu özellikle son yıllarda hayli popüler. Pek çok web sitesi, arama sonuçlarında kendi sayfalarının üst sıralarda yer almasını istiyor. Bunun içinse bir SEO danışmanından hizmet almak gerekiyor. SEO içerik ve teknik çalışmaları ile web sitelerinin ziyaretçi sayısı organik olarak büyüyebiliyor. SEO danışmanlığı, evde yapılacak işler arasında yer alıyor. Eğer dijital dünyaya ilginiz varsa kendinizi bu alanda geliştirebilir, çeşitli eğitimlere katılabilir ve geleceğin mesleklerinden olan SEO uzmanlığına bir adım yaklaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Yöneticiliği

Yine geleceğin mesleklerinden biri olan sosyal medya yöneticiliğini de evde yapılabilecek iş ilanları arasında gelecekte daha fazla görmeye başlayacağız. Sosyal medya yönetimi ile ilgili eğitimler alabilir ya da bir iş yerinde bu meslekle ilgili deneyim kazanabilirsiniz. Daha sonra bir ya da birkaç firmayla anlaşarak onların sosyal medya hesaplarını yönetebilirsiniz. Ayrıca arzu ederseniz ilgili ya da yetenekli olduğunuz bir alanda sosyal medya üzerinden çeşitli içerikler üretek bunların beğenilmesini sağlayabilir ve kendi sosyal markanızı da oluşturabilirsiniz.

El İşleri

Özellikle evde yapılabilecek el işleri arayan kadınlar örgü işleri ya da el sanatları yaparak evden para kazanabilirler. Çalışmıyorsanız ya da evde ek iş yapmak istiyorsanız; battaniye, kazak, hırka, yelek, patik, bebek kıyafetleri, bere ve atkı gibi ürünler örerek bunları satmaya başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra evde keçe gibi malzemelerden el sanatları alanında da üretimler yapabilirsiniz. Bunlara örnek olarak; keçeden magnet, kaneviçe, makrome kapı süsleri, kokulu taş ve sabun yapımı düşünülebilir. Bunlar gibi el yapımı ürünlere insanlar çoğunlukla özel günlerinde ve kutlamalarda ihtiyaç duymaktadırlar. Bu yüzden genelde toplu sipariş vermektedirler.

Veri Girişi

Her geçen gün web sitesi sayısı artıyor. Durum böyle olunca web sitesi sahipleri verileri sisteme girecek elemana hızla ihtiyaç duymaya başlıyorlar. Üstelik verilerin sisteme girilmesi çok karmaşık ya da zor bir iş de değil. Evde yapılacak işler arasında özellikle üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar tarafından tercih edilen veri giriş elemanlığı, e-ticaret ve web siteleri ile ilgili fikir ve deneyim elde etmek için de güzel bir fırsat olabilir. Dağınık olan not ve verileri düzenleyerek sisteme girişini sağlamak bu işin temel gerekliliği. Eğer siz de evden para kazanmak istiyorsanız veri girişi iş ilanlarına hemen göz atabilirsiniz.

Çevirmenlik

Bir dil bilmek iş modeli konusunda da pek çok avantaj sağlıyor. Örneğin; bir dili iyi seviyede bilen kişiler evden para kazanmak konusunda oldukça şanslılar. Çeşitli firmalara çevirmen iş ilanları sayfamızdan ulaşarak başvuru yapabilirsiniz. Özellikle gelişmekte olan ülkelerde çok büyük bir iş potansiyeline sahip olan çevirmenlik; her yaşta ve her dönemde yapılabilecek bir meslek olması sebebiyle de ideal bir tercih olabilir.

Çocuk Bakıcılığı

Evden yapılacak işlerden biri de çocuk bakıcılığı. Eğer çocuklarla aranız iyiyse, onlarla vakit geçirmekten ve oyun oynamaktan hoşlanıyorsanız çocuk bakıcılığı ilanlarını incemenizi öneririz. Evde yapılacak işler arasında eskiden beri var olan çocuk bakıcılığı, para kazanmanın yanı sıra manevi tatmin ve mutluluk sağlamasından dolayı da oldukça güzel bir meslektir.

Evde Yapılacak İşler Bonusu: Senaryo & Oyun Yazarlığı

Evde yapılacak işler bonusu ve sonuncusu olarak senaryo ve oyun yazarlığını sıralayabiliriz. Eğer yazı yazmayı seviyor, yaratıcılığınızı bu yönde kullanmayı istiyorsanız senaryo ve oyun yazarlığı yapabilirsiniz. Senaryo ve dramatik yazarlıkla ilgili çeşitli atölyeler bulunmaktadır. Bu alanda kendinizi geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek için dilerseniz bu atölyelere de katılabilirsiniz.

Teknolojinin her geçen gün daha da ilerlemesiyle insanlar kendi iş modellerini kendileri belirleyebilir duruma geldiler. Eğer sizin de hayaliniz evden çalışmaksa; sitemizde yer alan iş ilanlarına hemen göz atabilir ve size uygun bir ilana başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir