Daha Fazla Kazanmanız için Sadece 10 Dakikanızı Alacak 5 Öneri

Freelance, tam zamanlı ya da yarı zamanı çalışıyor olabilirsiniz. Ancak, freelance/ yarı zamanlı çalışırken sahip olduğunuz özgürlük kimi zamanlarda neye nereden başlayacağınıza bir türlü karar verememenize yol açar. Ya da işler o kadar birikmiştir ki müşterilerinize en son ne zaman fatura kestiğinizi bile düşünemeyecek noktaya gelmişsinizdir. Bunun tam tersi de mümkün. Meslektaşlarınız harıl harıl iş yetiştirmeye çalışırken siz tek bir proje gelmesi için umutla beklemektesinizdir.

Her iki uç durum da can sıkıcı. Bu gidişattan banka hesabınız bile mutsuz olsa gerek. Öyleyse, kendinize çekidüzen vermenizin tam zamanı. Çok vakit almayacak birkaç adımla freelance ya da yarı zamanlı çalışırken daha fazla kazanç elde etmeniz mümkün. Önemli olan yaşadığınız aksaklıkları tespit edip en doğru adımı atmak.

Uygulaması basit, son derece etkili çözümler sadece 10 dakika uzağınızda. 10 dakika, hali hazırda yoğun yapılacak listelerinizi göz önünde tutarsak hayatınızdan çok bir şey götürmeyecektir. Sizin için derlediğimiz kazanç getirecek adımları uygulamanız halinde ileride daha fazla vakit ve nakit kazanacaksınız.

Böyle bir liste hazırlıyor olmaktan dolayı kötü hissetmeyin. Siz freelance/ yarı zamanlı bir çalışansınız. Gösteride sahne sizin, o sahneye çıkıp yeteneklerinizi en iyi şekilde sergileyin! Ancak zaman zaman birine ya da 10 dakikanızı almayacak bir liste gibi bir şeylere gereksinim duyacaksınızdır.

Şu an ihtiyacınız olan en önemli şey ise acilen ve düzenli olarak para kazanmak. Bunu başarmak için olmazsa olmaz en etkili 5 yolu sizin için sıraladık:

1. Yapılabilecekler Listesi Oluşturun

Zihninizde dönüp duran düşünceler bir türlü size rahat bırakmıyor, geceleri gözünüze uyku girmiyorsa verimliliğinizi kaybedebilirsiniz. Verimliliğinizi yitirmeniz ise yaptığınız işlerde hata riskini artırır. Zihninizde sizi rahatsız edip duran tüm yapılacakları bir listeye döküp düzenleyin.

2. O Zorlu E-postayı Yollayın

Freelance ya da yarı zamanlı olarak çalışan herkesin göndermesi gereken ama bir türlü elinin varmadığı bir mesajı vardır. O mesajın ne olduğunu anlamış olmalısınız. Geciken, bir türlü hesaba yatmayan ücretinizi talep ettiğiniz kısa ve öz e-postayı hazırlama zamanı geldi. Neyi nasıl diyeceğinizi bilmediğinize dair bahaneler uydurmaktan vazgeçin. Sadece birkaç cümle de olsa ücreti beklediğinize dair e-postayı gönderin ki beklediğiniz parayı almayı başarın.

3. Web Sitenizi Yenileyin

Geçmişte yer aldığınız işleri, üstlendiğiniz projeleri sergilediğiniz portfolyonuzu güncellemek için bir yöntem seçin. Web siteniz kendinizi ve yeteneklerinizi sergilediğiniz bir vitrindir, bu nedenle muhteşem görünmesine özen gösterin. Web sitenizde hoşunuza gitmeyen bir ya da birkaç şey mutlaka vardır. Bunları göz ardı etmeyin, çünkü potansiyel müşterileriniz dahil yüzlerce kişi sayfanızı görüyor. Web sitenizin güzel bir görünüme kavuşması için ister yakın çevrenizden ister dışarıdan profesyonel bir destek alın.

4. Ücretleri Yeniden Hesaplayın

İtiraf edelim ki büyük olasılıkla hak ettiğiniz ücreti almıyorsunuz. Müşteri ya da iş kaybetme korkusuyla değerinizin altında ücretleri kabul ediyorsunuz. Öyleyse iyi, mütevazı olmayı bir kenara bırakın. Yeteneklisiniz. Başkalarının sahip olmadığı yetenekleriniz var ve bu yeteneklerinizi de hak ettiğiniz şekilde ödüllendirin.

5. Daha İyisi için Çabalayın

Modern dünyada teknolojiyle iç içe çalışmak demek sürekli kendini yenilemek, son gelişmelerden haberdar olmak demek. Yeni dijital aletler, programlar, cihaz gibi ürünleri takibe almak zaman zaman zorlayıcı olabilir. Bu konuda strese girmek yerine bunu kazanç getirecek bir fırsata dönüştürün. Ne kadar çok ekmek, o kadar çok köfte! Yeni beceriler edinmeyi ertelemeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir