Oyun Ablası Nedir? Ve Neden Oyun Ablası?

Oyun Ablası, ailelerin ve çocuklarının önemli bir ihtiyacını karşılayan ve aynı zamanda öğrencilere ek gelir sağlayan ve son dönemlerde oldukça öne çıkan bir  part-time iş alanıdır.

Oyun Ablası; Son Dönemin Gözde Part-Time İşi.

Günümüzde çekirdek aile yapısı anlayışıyla yaşamlarımızı sürdürürken artık hem anneler hem de babalar iş hayatında yoğun bir şekilde çalışıyorlar.  Ve bu yüzden çocuklarını yetiştirirken temel bakımları konusunda yardımcı çocuk bakıcılarından destek alıyorlar.

Ancak çocuğun temel bakımlarından sorumlu olan çocuk bakıcıları, sadece yedirmek, içirmek ve temizliklerinden sorumlu oluyorlar. Dolayısıyla çocukların gelişimine destek sağlamak; öğrenme meraklarını ve ilgi alanlarını ya da yeteneklerini geliştirmek konusunda yetersiz kalıyorlar.

Bu noktada Oyun Ablası’nın önemi ortaya çıkıyor.  Artık çocukların çok küçük yaştan itibaren çok yönlü yeteneklerinin olduğu ve çok yüksek kapasitelerinin olduğu biliniyor. Bu yüzden de çocuğun merakının, ilgisinin desteklenmesi ve becerilerinin geliştirilmesi de önemli hale geliyor. Yoğun iş hayatına sahip olan anne/babalara bu konuda Oyun Ablaları destek veriyor.

Üniversite öğrencisi ya da Lisede ilgili bölümden mezun olmuş Oyun Ablası; çocukla hem eğlendirici hem de geliştirici aktiviteler yaparak, etkinliklere katılarak, derslerine ve sınavlarına hazırlanmalarına yardımcı olarak bu ihtiyaçları giderebilmekte ve bu alanda önemli bir açığı kapatabilmektedir.

Oyun Ablası Hangi Konularda Katkı Sağlar?

Part-Time olarak aile ile birlikte karşılıklı belirlenen gün ve saatlerde çocukla ilgilenir.

Okul ödevlerine yardımcı olarak derslerdeki başarılarının artmasını sağlar.

Sahip olduğu en azından temel seviyede yabancı dil ile çocuğun o dili öğrenmesini ve pratik yaparak geliştirmesini sağlar.

Çocukla  oyunlar oynar, aktiviteler düzenler ve çocuğun keyifli, mutlu vakit geçirmesini sağlar.

Müzik, resim, spor, satranç gibi  becerilerini çocuğa da öğretir. Ve gelişmesini sağlar.

Etkinliklere katılır. Çocuğun ilgi duyduğu alanlarda sosyalleşmesini sağlar ve girdiği çevreye adapte olmasına yardımcı olur.

Özetle Oyun Ablası ve Oyun Abisi önemi ve katkısı büyük bir yarı zamanlı iş ve meslek olmak yönünde gittikçe kuvvetleniyor.

Pariyer’in Oyun Ablası/Abisi iş ilanlarına göz atmayı unutmayın.

Meral BALOTA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir